Poradenství

Každá firma se někdy dostane do situace, že potřebuje zefektivnit procesy, modernizovat,
vylepšit komunikaci, přejít na lepší řešení, zkrátka udělat změnu.

My jsme tu pro vás, abychom Vám pomohli vypracovat krizový plán, zmodernizovat IT, odřídit změny, aby měly správný přínos. V případě potřeby dokážeme dosadit interim managera nebo odborníka na různé oblasti rozvoje. Jsme nadšení, když můžeme být u růstu firmy či zefektivnění s našim klientem.

Krizové řízení

Probereme s Vámi Vaše potřeby a představy, zanalyzujeme situaci, připravíme návrh řešení a zrealizujeme celý proces od plánu až po vedení krizové situace.

Řízení změny

Plánování změn je pro nás vždy výzva, protože víme, jak důležité je, aby následné zavedení změn mělo správný dopad. Vždy se snažíme o co nejlepší výsledek.

Cloud

Cloud je především příležitost pro jakoukoliv společnost, pořídit si moderní technologie bez velkých investic. Moderní technologie a služby zajistíme i Vám.

Řízení projektů

Jsme schopni v extrémně krátkém čase nastoupit do rozjetého vlaku a za jízdy převzít řízení. Dokážeme přesně naplánovat harmonogram a také jej dodržet.

Kdo se na nás nejčastěji obrací a s kým spolupracujeme?

Začínající podnikatelé
Charakteristické pro Vás je, že jste vymysleli super projekt, chcete být nezávislí, úspěšní a být na svoji společnost hrdí. Většinou máte spoustu elánu, nápadů, jste ochotni pracovat tvrdě. Nejdříve to jde velmi dobře, je to zábava, ale najednou začnete mít problémy. Nejčastěji jde o firemní procesy, které jsou vratké nebo zcela chybí. Každý dělá vše a najednou se ukáže, že některé důležité věci nedělá nikdo. Často řešíte nedostatečnou komunikaci s klienty, zakázky jsou málo ziskové nebo dokonce neziskové, případně vlastně vůbec netušíte, proč se najednou motor zastavil. Nebo máte dokonalý produkt/službu, ale nikdo ji nekupuje. Potýkáte se s dalšími různými problémy – špatně stanovené ceny (příliš vysoké nebo naopak nízké), narušené cash-flow, vysoká fluktuace zaměstnanců, nespokojení zákazníci, nedostatečný marketing, žádný obchod, problém s financemi.

Máte dvě možnosti. Budete vymýšlet něco, co už určitě někdo před vámi vymyslel, budete muset udělat řadu rozhodnutí, abyste poté zjistili, že tudy cesta nevede. Některé věci budete dělat zbytečně složitě, abyste po čase zjistili, že šly udělat snáz. Když se nerozhádáte a neskončíte, přežijete složité období a budete na sebe pyšní. Nebo – půjdete zkratkou. Necháte někoho nahlédnout pod pokličku a budete mile překvapeni, že se můžete věnovat tomu, co umíte. S ostatním pomohou odborníci.

 

 

Stagnující firmy
Máte již za sebou hektické počáteční období, generujete slušný zisk, firemní procesy jakžtakž fungují, rostete nebo stagnujete. Máte pocit, že by to mohlo být lepší, ačkoliv roste obrat, zisk klesá nebo neroste stejně rychle. Máte pro to i vysvětlení – vyšší vstupní ceny, nižší prodejní ceny, náklady na provoz už jste prošli několikrát. Tak kde je chyba? Nejste na tom špatně, ale bojíte se budoucnosti a víceméně pasivně vyčkáváte, co se bude dít. Přemýšlíte i o tom, jak byste mohli případně reagovat na ještě horší situaci na trhu. Optimismem neoplýváte.

Přijdeme, podíváme se na Vaši firmu z blízka a najdeme příležitosti a hrozby. Zjistíme, jestli jsou všechny Vaše zakázky ziskové, ty nejziskovější podpoříme, neziskové buď dělat nebudete nebo z nich uděláte ziskové. Podíváme se na Vaši firmu jako zákazník a doporučíme zlepšení – detaily dnes rozhodují.  Můžeme se spolu podívat na náklady a jistě vás překvapíme, jakých úspor můžete ještě dosáhnout. Nicméně, razíme heslo, že firma nemá šetřit, ale vydělávat. Proto prozkoumáme segmenty, na které se orientujete a najdeme další příležitosti na trhu. Navrhneme cíle a cesty k nim.

Většina firem se na nás obrací, až když mají problémy (mnohdy vážné) a těžko hledají zdroje pro záchranu, natož si platit odborníky. Maximálně se dostanou do spárů drahých reklamních agentur, které jim vnutí „levnou“ inzerci, která nepřinese žádný efekt, protože problém je hlubší. Při spolupráci poté majitelé říkají: „Kdybychom se nebáli podívat pravdě do očí a nestyděli se přiznat chyby, mohli jsme si mnohé ušetřit.“ Nečekejte, až se z Vaší stagnující firmy stane firma s problémy, obraťte se na odborníky (ne nutně na nás) a změňte se pro své zákazníky tak, aby Vám vztah s nimi generoval zisk. Věděli jste, že spokojený zákazník Vás pochválí u třech až pěti lidí a nespokojený Vás pomluví u sedmi až jedenácti?

 

 

Firmy s problémy
Před časem jste ještě prosperovali, dokonce často velmi slušně, pak ale zničehonic začala stagnace (viz výše) a pokles. Čím dál častěji přemýšlíte, jestli to má smysl a kdybyste neměli odpovědnost vůči zaměstnancům nebo sobě samému, už jste to dávno zavřeli. Nic jste neudělali špatně, žádné velké změny u vás nenastaly a přesto ztrácíte. Nechápete to, je to nespravedlivé, v práci trávíte víc času, než si přejete a bez efektu.  Prodáváte na stejném místě, stejné produkty, máte stejné zaměstnance a stejný přístup, ceny dokonce ještě nižší. Dříve to fungovalo, ale dnes už ne.  Nebojte se na nás obrátit, nebudeme Vás soudit. Víme, jak těžké je dnes uspět a držet krok. Téměř 90% firem se na nás obrací až v této fázi a všechny se shodují na jednom, měly jsme najít odvahu dřív. Jedna dobrá zpráva pro Vás. Čím větší paseka, tím lépe se napravuje a jsou vidět změny. Pojďte je udělat teď.

Naučíme Vás uvažovat nově, doba se změnila, uvažování Vašich klientů se změnilo. Podíváme se na Vaši konkurenci, Vaše ceny, Vaše procesy, Vaše náklady, Vaše produkty, Vaši komunikaci… zkrátka na Vaši firmu a najdeme, kde je problém a pomůžeme Vám ho odstranit. Máte co ztratit? Objednejte si naši návštěvu. Maximálně přijdete o pár hodin, první schůzka a stručná analýza je zdarma.

 

 

Personální problémy
Máte nový projekt, na který nechcete hledat a přijímat nového člověka? Potřebujete odborníka, ale na krátkodobý projekt k Vám nikdo nenastoupí?  Odešel Vám ze dne na den důležitý člověk a hledáte náhradu?  Vyřešíme Váš problém. Spolupracujeme s tzv. dočasnými managery (zkušení manageři s praxí), kteří jsou schopni převzít projekty takřka ze dne na den a dotáhnout je do konce. Případně nastoupí na nezbytně nutnou dobu na danou pozici a setrvají na ní, dokud nenajdete náhradu. S hledáním vám navíc sami pomohou. Problém vyřešen? Náš manager odchází, aniž byste s ním museli řešit výpověď, odstupné a další pracovněprávní vztahy. Navíc tím, že se jedná o dočasnou funkci, nemusíte se bát negativního vlivu na podřízené, záměrného poškozování společnosti. Dělá zkrátka pouze svoji práci – dočasnou.

 

 

Marketing, PR, obchod
Nemá Vaše firma vlastní marketing, obchod, PR? Nefunguje marketing tak jak by měl? Potřebujete pomoc jen s online marketingem nebo PR? Máte mediální průšvih? Obchod a marketing se hádají? Ve firmě vázne komunikace? Ubývají Vám zakázky? Nedokážete vyhodnotit ziskovost zakázek? Nevíte co dělá konkurence? Prudce Vám poklesl obrat nebo zisk? Nevíte, jestli je zákazník spokojen s formou prodeje, kvalitou produktu, úrovní služeb? Máte jakýkoliv problém ve firmě a nevíte jaký? Zkuste nás oslovit, rádi Vám pomůžeme.

 

 

Procesy
Pravá ruka neví  co dělá levá? Některé práce „se sami neudělaly“ nebo naopak stejné činnosti dělá víc lidí? Rutinní činnosti jsou řešeny opakovaně a pokaždé jinak? Komunikace se zákazníky je víc kreativní než byste si přáli? Když Vám odejde zaměstnanec, nikdo pořádně neví co dělal, co bylo podstatné, kde navázat na jeho práci? Nevíte, jestli se zaměstnanci k Vašemu majetku chovají ekonomicky? Pomůžeme Vám nastavit firmu tak, že bude šlapat jak švýcarské hodinky. Každý bude vědět co má kdy děla t a jak, budete mít přehled a zákazník skvělou službu. Vaše firma se stane marketingově vedenou. Každý krok povede ke spokojenému zákazníkovi.

 

 

Provoz
Školení,  hledání zaměstnanců, pracovně právní spory…

Můžeme Vám s něčím pomoci?